Türk Sanayisinin Acı Kaybı

Türkiye’nin kalkınması için çok çalışan, aynı zamanda eğitime büyük önem veren Bozkurt’un hayatı aslında bir girişimcilik örneği… Ankara Siteler’de küçük bir atölyede kurduğu Hidromek’i uluslararası bir marka haline getiren Bozkurt, Türkiye’nin eğitim ve üretim ile kalkınacağına inanıyordu. Bu inançla, Ankara Sanayi Odası ile yürütülen “Okul Sanayi Eğitim Programı”nın kurulmasında, ASO Teknik Koleji’nin yapılmasında aktif rol üstlendi.

Üniversite-Sanayi İşbirliği kapsamında, Üniversitemiz ile Hidromek A.Ş. arasında, ilki 2014 yılında imzalanan ve 3 yıl geçerlilik süresi olan İş Birliği Çerçeve Protokolü, kapsamı genişletilerek, 12 Aralık 2017 tarihinde yapılan imza töreni ile yenilenmişti. Protokol, Çankaya Üniversitesi adına Rektör Yrd. Prof. Dr. H. Selçuk Geçim ve Hidromek A.Ş. adına Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Basri Bozkurt tarafından imzalanmıştı.

Protokol, üç yıldır Makine ve Mekatronik Mühendisliği bölümleri tarafından yürütülen “İş Makinaları” Opsiyon programı ve Çankaya Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) ile HİDROMEK A.Ş.’nin Üniversite-Sanayi İşbirliği faaliyetlerinin yürütülmesi konularında tarafların sorumlulukları ve/veya ortak faaliyetlerini kapsıyor.


Duyuru : Çankaya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanlığına Dilekçe Verecek Öğrencilerin Dikkatine. Bilgi için tıklayınız.
toggle